Wat gebeurt er als het leven van het ene op het andere moment volledig kantelt? Toen cabaretier Viggo Waas in het voorjaar van 2021 onverwacht werd getroffen door een herseninfarct, veranderde zijn leven ingrijpend. In INFARCT, een indringende documentaire gemaakt samen met zijn beste vriend Peter Heerschop en de Hersenstichting, doet hij openhartig verslag van zijn reis: van verlamming en verlies naar herstel, betekenis en hernieuwde vriendschap. De documentaire, gemaakt door Marcel de Vrè, gaat op 16 september in première bij Koninklijk Theater Tuschinski in Amsterdam en is vanaf 18 september exclusief te beleven bij Pathé bioscopen door het hele land.
Decennialang deelden Peter en Viggo het podium. Wat begon als een hechte artistieke band, groeide uit tot een onbreekbare vriendschap. Maar toen Viggo’s gezondheid hem plots in de steek liet, werden de rollen omgedraaid. De man die anderen aan het lachen maakte, moest nu zelf opnieuw leren spreken, lopen en leven. En Peter stond naast hem. Altijd. 
Oefenen, vallen en weer doorgaan 
INFARCT is het verhaal van wat daarna komt. Van de verwarring in het ziekenhuisbed. Van oefenen, falen en weer doorgaan. Van opnieuw betekenis geven aan wie je bent, samen met de mensen die blijven. “Het is beangstigend als je je eigen woorden niet meer kunt vinden.  
Maar het is nog angstiger als je niet weet of je nog dezelfde bent in de ogen van de mensen die je lief zijn,” zegt Viggo Waas. “Het voelde alsof we opnieuw moesten beginnen. En dat hebben we gedaan. Deze documentaire is onze gezamenlijke reïncarnatie,” vult Peter Heerschop aan.

Alle Pathé bioscopen in Nederland 
INFARCT is een eerlijke en hoopvolle documentaire die de universele vragen stelt: wie ben je nog als je niet meer kunt wat je altijd kon? En wie blijft er naast je staan? De helft van de opbrengst van de documentaire bij Pathé gaat naar de Hersenstichting, die zich inzet voor betere zorg, meer begrip en zichtbaarheid voor mensen met een hersenaandoening. Vanaf donderdag 18 september wordt INFARCT exclusief vertoond bij Pathé bioscopen in Nederland. 
Peter Heerschop & Viggo Waas zullen bij verschillende voorstellingen aanwezig zijn voor een castbezoek, waaronder op donderdag 18 september bij Pathé Haarlem en op woensdag 24 september bij Pathé Arnhem. Voor scholen en zorginstellingen bestaat de mogelijkheid om besloten voorstellingen te organiseren tegen een gereduceerd tarief.
Doron Kurz, Commercieel Directeur Pathé: “Wij geloven in de kracht van film om mensen te raken én samen te brengen. INFARCT vertelt een indringend en hoopgevend verhaal dat past bij een breed publiek. We zijn dan ook blij dat we deze bijzondere documentaire exclusief in onze bioscopen mogen vertonen en zo een groot, landelijk podium kunnen bieden. We zijn er trots op dat de helft van de opbrengst naar de Hersenstichting gaat, een initiatief dat we van harte ondersteunen.”
Trailer
Bekijk meer informatie, tickets en de trailer. 
Bron: Hersenstichting
Beeld: ©Hersenstichting
