Tijdens mijn kennismakingsgesprek werd mij gevraagd waarom ik bij het Vogelhospitaal in Haarlem wilde werken. Mijn antwoord was eigenlijk heel simpel: “Omdat het mij leuk lijkt.”
Inmiddels weet ik veel beter waarom ik het zo leuk vind. Het werk zelf is ontzettend afwisselend. Je leert veel over verschillende vogelsoorten en de verwondingen en ziektes waarmee zij binnenkomen. Het is interessant om daarbij te kunnen helpen en steeds nieuwe dingen te leren. Geen dag is hetzelfde: de ene dag werk je in het badhuis met knobbelzwanen en wilde eenden en de andere dag sta je in de voedselkeuken om voer klaar te maken voor de vogels in de vollieres en ze allemaal te voeren. Natuurlijk hoort schoonmaken erbij maar ik had van te voren niet verwacht om zo dichtbij te vogels te zijn.
Wat ik bijzonder vind aan vogels, is dat je ze overal tegenkomt. Wanneer ik bijvoorbeeld een keer een lepelaar in het hospitaal heb gezien en geholpen, herken ik die soort daarna veel sneller buiten. Dat maakt een gewone wandeling ineens een stuk interessanter. Je kijkt anders naar de natuur wanneer je meer weet over de dieren die je tegenkomt. Wat het werk extra bijzonder maakt voor mij zijn de mensen. Iedereen is enorm gepassioneerd en dat werkt aanstekelijk. Van jong tot oud, van klusser tot dierenverzorger, iedereen draagt op zijn eigen manier bij. Er hangt een open sfeer waarin iedereen zichzelf kan zijn, en dat maakt het een fijne plek om vrijwilligerswerk te doen. Een bijkomend voordeel is dat ik op familieverjaardagen nooit zonder gespreksonderwerp zit. Verhalen over vogels blijken verrassend populair! Als ik nu terugdenk aan mijn antwoord tijdens het kennismakingsgesprek, dan was het misschien simpel, maar het klopte wel. Het leek me leuk, en twee jaar later vind ik dat nog steeds!
Vogelhospitaal
De Stichting stelt zich ten doel hulp in de ruimste zin te verlenen aan de in het wild levende vogels die in nood verkeren. Het bestuur streeft ernaar om een goed uitgerust Vogelhospitaal te runnen waar de vogels volgens best practice behandeld worden in een omgeving die erop gericht is om hen zo snel mogelijk weer in vrijheid te stellen.